Скасовано протокол митної служби про переміщення товару з приховуванням від митного контролю

Український бізнес давно звик, що митне оформлення це довго, дорого і непрозоро. Однак бувають ситуації, яким дивуються навіть досвідчені декларанти.

В одній з таких справ до нас звернувся клієнт, який вже кілька років співпрацює з одним із заводів-нерезидентів, купуючи полікарбонат у вигляді листів. Відповідно, митне оформлення машини з товаром давно стало звичною рутиною.

В цей же раз, його викликали для складання протоколу про порушення, оскільки в декларації товар був ідентифікований по кілограмам, а на думку митниці їх вага була більше. При цьому, через специфіку завантаження машини, за роки співпраці, ніхто ніколи не переважував товар, керуючись інформацією контракту, інвойсу та заводу виробника.

На подив дійсно з’ясувалося, що вага листів полікарбонату більше ніж вказано в інвойсі та супровідної документації. На пропозицію нашого клієнта переподати декларацію і доплатити різницю митних платежів, співробітники митниці вирішили скласти протокол за ст. 483 Митного кодексу України, яка передбачає штраф у розмірі 100% вартості товару, а також його конфіскацію.

Всі пояснення, що клієнт не міг знати про таку вагу листів, оскільки до прибуття машини на склад він фізично не може здійснити зважування товару, були проігноровані.

Як етап підготовки до судового процесу нами були отримані листи заводу про допущену помилку і перевізника про те, що машина не відкривалася від моменту завантаження на заводі.

І хоча це не завадило митниці передати справу до суду, проте в першому ж засіданні суду наш клієнт був виправданий.

Справа в судовому реєстрі тут – https://reyestr.court.gov.ua/Review/97996648

09.07.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом