Повернуто 1% внеску в пенсійний фонд за покупку будинку і земельної ділянки

Закінчено черговий судовий процес нашої компанії по поверненню клієнту 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, безпідставно сплаченого при операції купівлі-продажу нерухомого майна.

Цього разу розмір внеску істотніше більше звичайних сум – понад 21 000 грн., так як наш клієнт купував не тільки будинок, але і земельну ділянку під ним.

Нагадаємо, що згідно із законодавством України, від збору в пенсійний фонд при купівлі нерухомості звільнені громадяни, які купують житло вперше. 

Однак, згідно з нотаріальних правил, нотаріус не може провести операцію, якщо клієнт не дасть йому підтвердження оплати цього збору.

Виходячи з цього, навіть якщо ви купуєте житло вперше – ви все одно змушені оплачувати 1% від оціночної вартості нерухомості.

Здавалося б – після цього можна звернутися до Пенсійного фонду України та попросити повернути надміру сплачену суму. Але не тут то було, ПФ відповідає, що не може перевірити, чи дійсно ви придбали житло вперше і відмовляє в поверненні коштів.

У нашому ж випадку Пенсійний фонд взагалі не визнавав земельну ділянку під будинком частиною житла, ніби будинок може існувати окремо від ділянки.

Таким чином, єдиним способом захистити інтереси клієнта було судове рішення.

І ми добилися в суді захисту порушених прав наших клієнтів.

Як підсумок, наш клієнт повернув понад 21 000 грн. і витрачений на суд судовий збір в розмірі 840 грн.

Справи в судовому реєстрі –  http://reyestr.court.gov.ua/Review/88930148 

20.05.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом