Корпоративні суперечки – наш досвід

У 2012 році в нашу компанію звернулися представники клієнта – однієї з компаній Запоріжжя, в якій стався конфлікт між учасниками і спадкоємцем померлого учасника товариства. Спадкоємець не визнавав домовленостей, досягнутих між засновниками ТОВ і вимагав виплати частини частки померлого учасника у компанії шляхом виділення йому приміщень в натурі.

Решта учасників товариства не могли погодитися з такими вимогами спадкоємця, внаслідок чого останнім було подано позов до Жовтневого районного суду м.Запоріжжя.

В результаті, судовий спір розглядався судом більше року, були проведені технічні експертизи та експертиза визначення вартості чистих активів товариства.
Нашими юристами відразу була зайнята позиція неможливості виділу майна ТОВ в натурі, оскільки таке виділення може відбуватися виключно за згодою самої юрособи.

Результат: У позові було відмовлено в повному обсязі.

Справа в судовому реєстрі:
https://www.reyestr.court.gov.ua/Review/30953465


Цей же спір був продовжений в 2013 році, коли спадкоємець померлого учасника повторно звернувся до суду з позовом вже про стягнення частини частки в статутному капіталі вже в грошовому вираженні.

Такі вимоги в цілому відповідали законодавству, але наші клієнти не могли погодитися з тією сумою, яку просить виплатити позивач, оскільки вона базувалася тільки на вартості активів компанії, без урахування заборгованості та кредитних зобов’язань.
У підсумку, нашими юристами була подані до суду клопотання про проведення додаткової будівельної експертизи, для оцінки вартості активів товариства та додаткової економічної експертизи, яка б враховувала нову вартість активів і розмір пасивів.

Результат: замість 345 000 грн. компенсації частки учасника позивач зміг отримати лише 174 000 грн., а значить наш клієнт фактично виграв більше половини суми.

Справа в судовому реєстрі:
https://www.reyestr.court.gov.ua/Review/50132622


Тим часом, інші учасники цієї компанії також вирішили вийти з товариства і звернулися до господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення компенсації за свою частку.
Такі вимоги учасником повністю відповідали законодавству, питання було лише в тому, з якого розміру активів товариства буде зроблено розрахунок.

Таким чином, нашими юристами відразу була зайнята позиція призначення експертиз, які б визначили б справедливу вартість нерухомості, яка належить юрособі і чистих активів товариства, з урахуванням як активів так і пасивів.

В рамках справи було проведено 7 (!) експертиз та розгляд справи тривав з березня 2013 року по січень 2016 року.
За цей час, внаслідок інфляції і прив’язки суми компенсації до дати виходу учасників з товариства, який стався в 2012 році, вартість компенсації неминуче зменшилася.

Результат: клієнт отримав час, необхідний йому для вирішення бізнес-завдань, а вартість компенсації зменшилася внаслідок інфляційних процесів.

Справа в судовому реєстрі:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55309969

30.12.2018

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом