Відмовлено в позові про стягнення необгрунтовано отриманих грошових коштів

Сучасний світ вносить корективи в стандарти укладення угод і підписання договорів: для залучення клієнтів використовуються соціальні мережі, переговори ведуться за допомогою месенджерів та електронної пошти. 

Однак, якщо кінцевий результат домовленостей не влаштовує одну зі сторін, часто вона вважає за краще відмовитися від своїх зобов’язань або перекрутити їх – мовляв «написане в інтернеті не вважається».

Насправді процесуальні кодекси, за якими ведеться судочинство, вже давно передбачають таке джерело доказів, як електронні докази. Звичайно ж їх успішне застосування має безліч особливостей, але й ігнорувати їх не можна.

Цього разу ми супроводжували справу в Шевченківському районному суді м Запоріжжя, яке якраз і було по суті побудовано на листуванні сторін в месенджері Viber.

Наш клієнт довгий час спілкувався зі своїм контрагентом з м. Києва щодо послуг пов’язаних з працевлаштуванням громадян іншої країни. І незважаючи на те, що листування містило всі домовленості сторін щодо суті послуг, їх вартості, порядку і тому подібного – позивач вважав за краще зайняти позицію, що передані їм гроші є переданими безпідставно і просив суд стягнути їх з нашого клієнта.

Позиція захисту полягала в тому, що з одного боку ми вирішили довести повне виконання взятих клієнтом на себе зобов’язань за договором, нехай і укладеного шляхом тривалої переписки; а з іншого ми заявили про неправильно обраний позивачем спосіб захисту – при наявності договору неправильно просити стягнути кошти за ст. 1212 ЦК України.

Також ми просили суд застосувати доктрину venire contra factum proprium як заборону недобросовісної поведінки. На нашу думку з матеріалів справи було чітко видно порушення позивачем даного принципу.

Суд погодився з нашими позиціями і відмовив в задоволенні позову до нашого клієнта.

Справа в судовому реєстрі – тут .

04.12.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом