Стягнення заборгованості – наш досвід

Як стягнути заборгованість з недобросовісного контрагента незважаючи на зникнення матеріалів судової справи.

У квітні 2014 року в нашу компанію звернувся клієнт – відома Запорізька будівельна компанія, замовник якої не оплачував вартість виконаних будівельних робіт.
Після підготовки і збору необхідних документів була підготовлена ​​і направлена ​​претензія, а за нею і позов до господарського суду Запорізької області.
Судом позов був задоволений в повному обсязі, проте відповідачем, з метою затягування вступу рішення суду в законну силу, була подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного господарського суду.
За два дні до призначеної дати слухання справи в апеляційному суді, суд був захоплений, а матеріали справи втрачені.
Рішення суду не могло вступити в силу, оскільки не пройшло стадію апеляційного оскарження. Нашими адвокатами було проаналізовано законодавство, яке дозволяло застосувати аналогію закону до відновлення втраченої судової справи і проведені консультації з суддями господарського суду Запорізької області, а також Харківського господарського апеляційного суду.
В результаті максимально повно були відновлені документи, які подавалися позивачем і відповідачем в суд першої інстанції, написані необхідні клопотання про формування нової справи і передачі її в Харківський апеляційний господарський суд.
У суді апеляційної інстанції колегії суді були представлені всі необхідні докази правоти істца.Результат: клієнт стягнув зі свого контрагента близько 400 000 грн. в мінімальні, з урахуванням бойових дій і форс-мажорних обставин, терміни.

Справа в судовому реєстрі: https://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41787818


Як стягнути заборгованість з банку.

У травні 2015 року в нашу компанію звернулася юридична особа, яка передала банку Фінанси та Кредит 650 000 грн. на депозитний рахунок строком на три місяці. Однак, по закінченню цього терміну, гроші повернуті банком не були, а все платіжні доручення поверталися без виконання.

Після аналізу існуючої судової практики нами було подано заяву про закриття рахунку в банку Фінанси та Кредит і перерахування залишку коштів на рахунок в іншому банку.
Після ігнорування банком і цієї заяви, до суду було подано позовну заяву про стягнення коштів, переданих на депозит.

Результат: рішенням суду першої інстанції позов було задоволено, стягнуто заборгованість в повному обсязі. Апеляційним судом рішення суду першої інстанції залишено без зміни. Клієнтом отримано і подано до виконавчої служби наказ на стягнення коштів до введення мораторію при введенні тимчасової адміністрації.

Справа в судовому реєстрі: http: //www.reyestr.court.gov.ua/Review/48738050


Як стягнути заборгованість по розписці.

У травні 2016 року в нашу компанію звернувся наш клієнт, якому раніше ми реєстрували бізнес. Як виявилося, він позичив кілька тисяч доларів США своєму співробітникові, яких тому не вистачало на покупку автомобіля. Однак, коли підійшов час віддавати борг, співробітник перестав приходити на роботу і відповідати на дзвінки.

Нашими юристами була отримана довідка про курс долара США на дату подачі позову в суд, а також довідка про місце реєстрації боржника і поданий позов до Шевченківського районного суду Запоріжжя. Також були нараховані втрати від інфляції та ряд інших сум, передбачених законодавством.

Результат: рішенням суду позов задоволено в повному обсязі.

Справа в судовому реєстрі: https://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58262948


Як стягнути заборгованість за договором.

У жовтні 2015 року в нашу компанію звернувся клієнт, який в 2011 році уклав договір позики, посвідчений нотаріально, на суму 12500 доларів США. Термін повернення був встановлений жовтнем 2012 року і через кілька тижнів закінчувався трирічний термін позовної давності за цим договором. Ситуація ускладнювалася тим, що боржник був прописаний в одному з сіл Запорізької області, що тягло за собою необхідність звернення в НЕ Запорізький суд.

Нашими юристами була отримана довідка про курс долара США на дату подачі позову в суд, а також довідка про місце реєстрації боржника і поданий позов до Мелітопольського міжрайонного суду Запорізької області. Також були нараховані втрати від інфляції та ряд інших сум, передбачених законодавством.

Результат: рішенням суду позов задоволено в повному обсязі за одне судове засідання.

Справа в судовому реєстрі: https://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53596778

28.04.2018

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом