Знято арешт з майна в судовому порядку

Бувають ситуації, коли навіть погашення боргу не гарантує звільнення майна з-під арешту. Саме з такою ситуацією зіткнувся наш клієнт, який допустив прострочення по оплаті аліментів, і його майно, включаючи квартиру, було арештовано державним виконавцем.

І хоча борг незабаром був погашений, а сума аліментів навіть виплачена наперед, виконавча служба відмовилася знімати арешт з майна.

Така ситуація є однією з прогалин законодавства, зокрема Закону України «Про виконавче провадження», який неоднозначно трактує положення про зняття арешту з регулярних платежів. У підсумку, згідно сформованої практики, виконавці відмовляються знімати арешт у таких справах.

Відповідно, з метою доведення суду факту вчинення нами всіх необхідних досудових дій, нами було подано заяву до виконавчої служби про зняття арешту, до якого ми доклали докази наявності у боржника постійного доходу. Отримавши офіційну відмову виконавців, ми звернулися до суду з позовом про зняття арешту з усього майна.

Вивчивши надані нами документи, в тому числі довідку про відсутність заборгованості, суд прийшов до висновку, що накладений арешт порушує права нашого клієнта і задовольнив наш позов в повному обсязі, знявши всі арешти.

Справа в судовому реєстрі.

16.01.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом