Судом визначено місце проживання дитини з батьком

Тому, хто не часто стикається з особливостями української судової практики по сімейних спорах, буде складно в це повірити, але ще 3 роки тому в Україні встановити місце проживання неповнолітньої дитини з батьком було практично неможливо.

Судова практика була єдиною – дитина до певного віку має тісний емоційний зв’язок з матір’ю і може бути розлучена з нею тільки у виняткових випадках. При цьому суди посилалися на Конвенцію з прав дітей.

Однак, кілька резонансних справ в ЄСПЛ, коли Європейський суд констатував порушення Україною положень Конвенції з прав людини (а в цих справах суди залишили дітей з матір’ю незважаючи на насильство по відношенню до дитини) змусили ситуацію змінитися.

Наші суди раптом побачили, що Україна не ратифікувала конвенцію з прав дітей і почали застосовувати принцип дотримання інтересів дитини, а не «тісного емоційного зв’язку».

Однак, і зараз в Запорізьких судах встановлення місця проживання малолітньої з батьком швидше виняток з правил.

У цій справі до нас звернувся батько малолітньої дитини, у якого сталася сварка з матір’ю щодо місця його проживання. Спочатку сім’я жила у батьків дружини, проте після конфлікту, який супроводжувався насильством, мати передала дитину батькові. Однак, з причини небезпеки для дитини, наш клієнт прийняв рішення, що синові краще проживати з ним.

Під час судового спору кожна зі сторін надали документи, що підтверджують можливість забезпечити дитину всім необхідним.

При цьому наші адвокати змогли переконати суд, що гендерні відмінності не повинні впливати на те, з ким буде жити дитина. І навіть не дивлячись на рекомендацію органу опіки та піклування суду – передати дитину матері, суд задовольнив наш позов і залишив дитину з батьком.

Справа в судовому реєстрі тут.

18.06.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом