Забезпечення позову в корпоративному спорі

Центральним апеляційним господарським судом задоволено скаргу нашого клієнта на ухвалу господарського суду про відмову застосувати забезпечення позову.

Так, наш клієнт звернувся до суду з позовом про захист своїх корпоративних прав на компанію і для неможливості подальшого перепродажу частки в статутному капіталі попросив суд заборонити суб’єктам держреєстрації здійснювати реєстраційні дії щодо відповідача.

Однак суд першої інстанції відмовив у забезпеченні позову, пославшись на відсутність доказів можливих складнощів виконання судового рішення.

В апеляційному суді ми змогли переконати колегію суддів, що в даному випадку ефективність господарського судочинства полягає в створенні умов, які сприяють реальній можливості поголовно виконання рішення, а захисту порушених прав.

Іншими словами, в разі подачі позову немайнового характеру, важливо не те, чи можна буде виконати рішення, а то – чи буде ефективним поданий позов або, в разі певних дій відповідача, можливо доведеться подавати нові позови.

Як підсумок – захищене право клієнта на ефективний судовий розгляд.

20.11.2019

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом