Захищені інтереси кредитної спілки в справі про стягнення заборгованості за кредитним договором

З березня 2016 року наша компанія супроводжує процедуру банкрутства одного з кредитних союзів Запорізької області. Справа про банкрутство розпочата з ініціативи одного з кредиторів, оскільки заборгованість кредитної спілки перед ним досягла майже 1 000 000 грн. Загальна сума заборгованості КС перед кредиторами, яких близько 100 фізичних і юридичних осіб, перевищує 10 000 000 грн.

Така ситуація виникла в тому числі тому, що безліч позичальників кредитної спілки не повертали раніше отримані кредитні кошти. З одним з таких позичальників довелося мати справу нашої компанії.

Позов був поданий ще до початку процедури банкрутства кредитної спілки та знаходився у провадженні Орджонікідзевського райнного суду м. Запоріжжя протягом усього 2016 року. Незважаючи на відносно невелику суму заборгованості – близько 40 000 грн. (раніше нами було виграно справу з тим же позичальником на суму більше 60 000 грн.), відповідач застосовував досить витончені методи захисту.

На початку розгляду справи ним було подано заперечення, згідно яких стверджувалося, що гроші по кредиту відповідач не отримував, положення договору несправедливі, розрахунок позову неправильний, а договір поруки суперечить законодавству. Потім відповідач обґрунтував суду правову позицію, за якою договір кредиту є недійсним в силу протиріччя закону, а підвищений розмір відсотків по суті є неустойкою. Як підсумок захисту, відповідачем був навіть поданий зустрічний позов про визнання договору недійсним.

Наші адвокати послідовно «розбивали» позицію за позицією захисту, давши суду докази безпідставності застосованих правових позицій і довівши, що відповідач лише намагається ухилитися від виконання взятих на себе зобов’язань.

25 січня 2017 року Орджонікідзевський суд м. Запоріжжя прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні зустрічного позову про визнання кредитного договору недійсним і повністю задовольнив наш позов про стягнення заборгованості.

При цьому суд ще раз підтвердив, що якщо кредитний договір передбачає підвищений розмір відсотків за невиконання умов договору, це не є неустойкою, так як сторони погодили саме такий порядок обчислення відсотків.

Справа в судовому реєстрі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/40253949

Справа № 335/249/16-ц

27.10.2016

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом