Перемога у корпоративному спорі


На цьому тижні адвокатами компанії поставлено проміжну крапку у корпоративному спорі, який тягнеться з 2017 року.

Іноземна компанія, продав частку у статутному капіталі ТОВ, через деякий час «передумала» і вирішила оскаржити договір в судовому порядку.

Первинно позов розглядав Жовтневий районний суд м. Запоріжжя, який задовольнив його. В процесі оскарження справа дійшла до Великої Палати Верховного Суду, який скасував всі попередні судові рішення та визначив, що справа повинна була розглядатися в господарській юрисдикції. 

Відповідно, продавцем будо ініційовано ряд господарських позовів, в яких, дивним чином, позивач намагався дотриматися одночасно двох позицій: 1. ми договір не підписували, так як немає відомостей про перетин кордону нашим представником; 2. Ми договір підписали, але це не договір купівлі-продажу, а договір доручення.

І, як не дивно, господарський суд Запорізької області «почув» продавця та ухвалив рішення, яким визнав договір купівлі-продажу удаваним. Начебто це договір доручення на вчинення певних юридичних дій.

Не погодившись з такою прогресивною позицію суду, нашими адвокатами була подана апеляційна скарга, в якій ми обґрунтували, що за таких умов будь-який договір можна назвати удаваним. Натомість, згідно законодавства, при наданні доручення зміст юридичних дій повинен бути чітко зафіксований.

Центральний апеляційний суд погодився з нашою правовою позицією та скасував незаконне рішення суду.

18.10.2019

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом