Скасовано виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі

Останнім часом почастішали випадки звернення стягнення на доходи наших клієнтів у вигляді заробітної плати за постановою приватного виконавця, який знаходиться в Києві і виконує документ у вигляді виконавчого напису на кредитному договорі.

Схема досить проста – людина колись взяла невеликий, як правило, картковий кредит і або повністю не погасила його, або видавший кредит банк виявився ліквідованим.

В результаті такі кредити за копійки викуповують колектори або афільовані з банком структури. Сума боргу не велика (як правило до 30000 грн.) і через проблеми з документами, а також строками, малоперспективна в судовому плані.

Відповідно, колектори звертаються до “лояльного” нотаріусу, який, не розбираючись в наявності або відсутності боргу, виносить виконавчий напис, який є обов’язковим для виконання приватними і державними виконавцями на всій території України. 

Після цього колектори звертаються вже до Київського приватного виконавця (вказуючи в заяві, що боржник нібито проживає в Києві), який відкриває виконавче провадження, арештовує все майно і в разі наявності заробітної плати звертає на неї стягнення.

Таким чином, так як адреса прописки “боржника” вказується фіктивна, то про наявність уявних боргів людина дізнається вже за фактом списання з неї грошей або арешту, що заважає продажу майна.

І далі, найцікавіше, боржник як правило вирішує заплатити, лише б вирішити проблему. В результаті колектори отримують гроші, які не змогли б стягнути в суді, нотаріус 2000 грн. за виконавчий напис, а приватний виконавець 10% від суми боргу.

Однак, якщо “боржник” звертається до нас і ми займаємося питанням скасування виконавчого напису, то це 100% гарантія скасування вигаданого боргу.

Алгоритм наших дій виглядає наступним чином:

  1. Ми підписуємо з клієнтом договір і звертаємося до приватного виконавця з адвокатським запитом для отримання документів виконавчого провадження.
  2. Після отримання цих документів, ми готуємо позов про скасування виконавчого напису і одночасно з ним подаємо заяву про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення грошей.
  3. Далі йде судова процедура, тривалість якої не погіршує становище клієнта, так як стягнення призупинено.
  4. Після набрання рішенням суду в силу ми подаємо документи на закриття виконавчого провадження та, при необхідності позов на повернення коштів. 

Ось тільки деякі справи щодо скасування виконавчого напису, які супроводжувала наша компанія:

18.12.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом