Зміни у сфері РРО

Дотримуючись принципу не коментувати законопроекти до моменту їх офіційного опублікування в статусі закону, ми дочекалися підписання двох законів, які обговорювались найбільше останній місяць.

Також ми обіцяли нашим клієнтам надати коментарі одразу після публікації законів.

Тож, найбільш суттєві моменти законів в сфері РРО:

1️⃣ Більшість змін набирають чинності через 6 місяців після опублікування (є виключення, о них нижче). 
Тож є час підготовуватися і до середини квітня визначитися із змінами у своєму бізнесі.
Крім того, за ці 6 місяців будуть прийнятті підзаконні акти – КМУ, Мінфіну та ДПС, які конкретизують низку моментів.
Також президент України обіцяє ініціювати введення дворічного мораторію та розширення тих видів бізнесу, які можуть бути на першій групі.

Побачимо. Однак наразі поводу для паніки не має, вивчаємо закони, думаємо, приймаємо рішення. Зрештою все як завжди 😉

2️⃣ З 01.01.2021 ліміт другої групи зростає до 2500000 грн.  
Для тих, хто планував заробити до жовтня 2020 та закритися – нажаль не вийде. Спочатку РРО, штрафи та шукачі «кеш-беку», а потім тільки підняття ліміту.

3️⃣ Винагороді за «доносительство» бути.
Законопроекти прописують положення щодо електронного кабінету, в якому покупець зможе перевірити виданий йому чек. У разі виявлення порушення своїх прав покупець може подати скаргу та отримати своєрідний «кеш-бек».
До речі – такий дохід звільнений від оподаткування. 

Прогнозуємо появу нового бізнесу, не охопленого класифікатором видів економічної діяльності. Тож розробляємо систему захисту від недоброчесних покупців. 

4️⃣ До 1 жовтня 2020 року РРО можна не застосовувати, якщо обсяг не перевищує 1000000 гривень та якщо Ви не здійснюєте діяльності у сфері реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та реалізації лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

5️⃣ З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО не застосовуються, якщо обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень, і ви НЕ займаєтесь:
• реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
• реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
• реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
• реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
• роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
• діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування
• діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
• діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
• реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Тобто, с 01 жовтня 2020 року це буде стосуватися великої частини бізнесу.

6️⃣ При продажу (і навіть поверненні) товару, отриманні (відмови від неї) послуги включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, необхідно в обов’язковому порядку надати розрахунковий документ, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

7️⃣ Усім суб’єктам господарювання, які не перебувають на єдиному податку (за виключенням які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів), необхідно буде вести облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу. 

8️⃣ Всі без виключення підприємці, які використовують РРО, повинні створювати контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання; щоденно створювати фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

9️⃣ Штрафи суттєво зростають.
Контролюватися буде:
– проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); 
– непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій;
– невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Штрафи починаються із 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг), а в разі повторного порушення – 150%. Також є багато штрафів за порушення іншого роду.

Додатково, до суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку (і повинні вести такий облік), та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу, за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Але до жовтня 2020 року «відсоткові» санкції, застосовуються в таких розмірах:
– 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) за порушення, вчинене вперше;
– 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) за кожне наступне вчинене порушення”.

18.10.2019

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом