Close

20.01.2017

Зміни до статуту: внесення та реєстрація змін

zak

Внесення змін до статуту в Запоріжжі

Зміни до статуту: внесення та реєстрація змін

Вартість
Строки
Необхідні документи
Часті питання

Зміни до статуту (установчі документи) може знадобитися будь-якій юридичній особі, незалежно від його організаційно-правової форми: товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство або приватне підприємство. Для будь-якої з цих форм необхідна реєстрація змін до статуту в вигляді оформлення нової редакції.

Внесення змін до статуту, як правило, відбувається при зміні даних засновників (прописка, новий паспорт), зміну складу засновників, додаванні нових видів діяльності, зміну адреси або ж актуалізації статуту під вимоги законодавства.

Необхідно враховувати, що з червня 2018 року як процедура внесення змін до статуту ТОВ, так і в цілому логіка проведення реєстраційних дій багато в чому змінилася. Тепер такі дії як: 1. зміна складу засновників; 2. зміна статутному капіталу; 3. перерозподіл часток учасників – завжди є окремими реєстраційними діями і проводяться незалежно від зміни статуту.

Тобто, якщо Ви, наприклад, хочете вивести одного з учасників ТОВ і в зв’язку з цим змінити статут – то спочатку необхідно зробити зміну учасників, а тільки потім, другою реєстраційною дією, змінювати дані статуту у зв’язку з такими змінами.

Процедура зміни до статуту як і раніше можлива тільки одним способом: прийняття рішення загальними зборами засновників про внесення змін до установчих документів та оформлення його в новій редакції. Як протокол загальних зборів, так і нова редакція статуту підлягає нотаріальному посвідченню.
Після цього нашими фахівцями готується остаточний пакет документів, сплачується адміністративний збір за реєстрацію змін до статуту і подаються документи державному реєстратору.

Перед внесенням змін до статуту, ви зможете отримати попередню консультацію наших юристів, які допоможуть не тільки правильно оформити всі документи, але і відповісти на супутні питання. Консультація з питань зміни статуту безкоштовна і входить у вартість загального пакету послуг.


Вартість внесення змін до статуту:

1000 грн. – підготовка комплекту документів та реєстрації змін до статуту у державного реєстратора (без урахування нотаріальних послуг та адміністративного збору державі);
2400.  – підготовка документів та внесення змін до статуту у державного реєстратора з урахуванням послуг нотаріуса (В залежності від кількості підписів засновників і кількості змін вартість може бути збільшена) і адміністративного збору (580 грн.)


У вартість реєстрації змін до статуту входить:

 • підготовка протоколу загальних зборів засновників;
 • підготовка нової редакції статуту;
 • підготовка довіреності на внесення змін;
 • оплата адміністративного збору і мита;
 • заповнення реєстраційної картки та подача документів державному реєстратору департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради;
 • отримання виписки, якщо додатково проводиться зміна адреси, назви, директора ТОВ;
 • організація нотаріального підписання документів (нотаріус знаходиться в одній будівлі з нами і ви не будете витрачати час на його відвідування).

Строки зміни статуту

Зміни до статуту вносяться в строк 2 робочих дня  з моменту підписання документів у нотаріуса.
При цьому, можливо прискорити термін реєстрації нової редакції статуту до 2 годин – за умови оплати 5-кратного розміру адміністративного збору.


Які документи необхідні для оформлення змін до статуту?

Для підготовки документів нам потрібні:

 • копія паспортів (1,2 сторінка, прописка) та податкових кодів засновників юридичної особи;
 • копія статуту компанії;
 • інформація і документи щодо того, чому необхідно внести зміни до статуту.

У разі, якщо засновником компанії є юридична особа, додатково необхідний:

 • протокол загальних зборів юридичної особи-засновника про те, що прийнято рішення змінити статут заснованої компанії.

Питання та відповіді про реєстрацію нової редакції статуту:

Хто повинен підписувати нову редакцію статуту і протокол загальних зборів?

У 2016 році в Закон України «Про господарські товариства» та профільний закон про реєстрацію юридичних осіб та підприємців були внесені доповнення, згідно з якими в статутах повинен бути передбачений порядок підписання статутних документів. Як правило, протокол підписує голова і секретар загальних зборів, а статут підписують всі засновники товариства. У разі, якщо юридичної особи один засновник – тоді всі документи він підписує одноосібно.

У 2018 році був прийнятий Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, який передбачає можливість уповноважити на підписання статуту і протоколу одного з учасників або навіть третю особу. У разі, якщо ТОВ має єдиного учасника – він підписує не протокол, а рішення.

Чи можна внести зміни в статут без підпису будь-кого з засновників?

Для відповіді на це питання потрібно вивчати статут товариства – які ним передбачені правила для проведення загальних зборів та порядок внесення доповнень та нової редакції статуту. У ряді випадків це теоретично можливо. Також в разі його віддаленості від інших засновників, він може вислати довіреність на підписання документів або ж підписати їх у нотаріуса в місті свого перебування.

В який термін потрібно зареєструвати зміни до статуту після підписання документів.

Згідно законодавства, будь-які зміни до статуту вступають в силу тільки після їх державної реєстрації. До червня 2018 року таку реєстрація повинна була відбутися протягом трьох робочих днів після підписання нової редакції статуту. На даний момент таких обмежень немає і, теоретично, навіть через рік після підписання документів, можна подати їх на реєстрацію.

Чи можна одночасно зі зміною статуту робити дії по зміні директора, бенефіціарів, номерів телефону і т.д.?

Так, можливо і робити зміну таких даних відразу цілком доцільно, так як адміністративний збір сплачується незалежно від кількості змін до відомостей про юридичну особу та кількості правок в статуті компанії.


Наші клієнти, які замовили консультацію юриста з відкриття бізнеса, також цікавляться:

– реєстрацією підприємця
– реєстрацією ТОВ
– реєстрацією ТОВ з ПДВ
– збільшенням і зменшення статутного капіталу
– зміною адреси , засновників , назви , директора компанії
– ліквідацією ТОВ