Close

20.01.2017

Зміни до статуту: внесення та реєстрація змін

zak

Внесення змін до статуту в Запоріжжі

 

Зміни до статуту: внесення та реєстрація змін

Вартість
Строки
Необхідні документи
Часті питання

Зміни до статуту (установчі документи) може знадобитися будь-якій юридичній особі, незалежно від його організаційно-правової форми: товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство або приватне підприємство. Для будь-якої з цих форм необхідна реєстрація змін до статуту в вигляді оформлення нової редакції.

Внесення змін до статуту, як правило, відбувається при зміні даних засновників (прописка, новий паспорт), зміну складу засновників, додаванні нових видів діяльності, зміну адреси або ж актуалізації статуту під вимоги законодавства.

Процедура зміни до статуту з 2016 року можлива лише одним способом: прийняття рішення загальними зборами засновників про внесення змін до установчих документів та оформлення його в новій редакції. Як протокол загальних зборів, так і нова редакція статуту підлягає нотаріальному посвідченню.
Після цього нашими фахівцями готується остаточний пакет документів, сплачується адміністративний збір за реєстрацію змін до статуту і подаються документи державному реєстратору.

Перед внесенням змін до статуту, ви зможете отримати попередню консультацію наших юристів, які допоможуть не тільки правильно оформити всі документи, але і відповісти на супутні питання. Консультація з питань зміни статуту безкоштовна і входить у вартість загального пакету послуг.


Вартість внесення змін до статуту:

1000 грн. – підготовка комплекту документів та реєстрації змін до статуту у державного реєстратора (без урахування нотаріальних послуг та адміністративного збору державі);
2000-2250 грн.  – підготовка документів та внесення змін до статуту у державного реєстратора з урахуванням послуг нотаріуса (500-750 грн. В залежності від кількості підписів засновників і кількості змін) і адміністративного збору (480 грн.)


У вартість реєстрації змін до статуту входить:

 • підготовка протоколу загальних зборів засновників;
 • підготовка нової редакції статуту;
 • підготовка довіреності на внесення змін;
 • оплата адміністративного збору і мита;
 • заповнення реєстраційної картки та подача документів державному реєстратору департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради;
 • отримання виписки, якщо додатково проводиться зміна адреси, назви, директора ТОВ;
 • організація нотаріального підписання документів (нотаріус знаходиться в одній будівлі з нами і ви не будете витрачати час на його відвідування).

Строки зміни статуту

Зміни до статуту вносяться в строк 2 робочих дня  з моменту підписання документів у нотаріуса.
При цьому, можливо прискорити термін реєстрації нової редакції статуту до 2 годин – за умови оплати 5-кратного розміру адміністративного збору.


Які документи необхідні для оформлення змін до статуту?

Для підготовки документів нам потрібні:

 • копія паспортів (1,2 сторінка, прописка) та податкових кодів засновників юридичної особи;
 • копія статуту компанії;
 • інформація і документи щодо того, чому необхідно внести зміни до статуту.

У разі, якщо засновником компанії є юридична особа, додатково необхідний:

 • протокол загальних зборів юридичної особи-засновника про те, що прийнято рішення змінити статут заснованої компанії.

Питання та відповіді про реєстрацію нової редакції статуту:

Хто повинен підписувати нову редакцію статуту і протокол загальних зборів?

У 2016 році в Закон України «Про господарські товариства» та профільний закон про реєстрацію юридичних осіб та підприємців були внесені доповнення, згідно з якими в статутах повинен бути передбачений порядок підписання статутних документів. Як правило, протокол підписує голова і секретар загальних зборів, а статут підписують всі засновники товариства. У разі, якщо юридичної особи один засновник – тоді всі документи він підписує одноосібно.

Чи можна внести зміни в статут без підпису будь-кого з засновників?

Для відповіді на це питання потрібно вивчати статут товариства – які ним передбачені правила по кворуму для проведення загальних зборів та порядок внесення доповнень та нової редакції статуту. Якщо засновник, який не хоче підписувати нову редакцію статуту, має менше 40% статутного капіталу – теоретично це можливо. Також в разі його віддаленості від інших засновників, він може вислати довіреність на підписання документів або ж підписати їх у нотаріуса в місті свого перебування.

В який термін потрібно зареєструвати зміни до статуту після підписання документів.

Згідно законодавства, будь-які зміни до статуту вступають в силу тільки після їх державної реєстрації. Така реєстрація повинна відбутися протягом трьох робочих днів після підписання нової редакції статуту. Інакше реєстратором буде відмовлено в оформленні та документи доведеться підписувати заново.

Чи можна одночасно зі зміною статуту робити дії по зміні директора, бенефіціарів, номерів телефону і т.д.?

Так, можливо і робити зміну таких даних відразу цілком доцільно, так як адміністративний збір сплачується незалежно від кількості змін до відомостей про юридичну особу та кількості правок в статуті компанії.


Наші клієнти, які замовили консультацію юриста з відкриття бізнеса, також цікавляться:

– реєстрацією підприємця
– реєстрацією ТОВ
– реєстрацією ТОВ з ПДВ
– збільшенням і зменшення статутного капіталу
– зміною адреси , засновників , назви , директора компанії
– ліквідацією ТОВ