Close

22.01.2017

Ведення податкових суперечок в суді Запоріжжя

b photo

Ведення податкових суперечок в суді Запоріжжя

 

допомога адвоката в Веденні податкових суперечок в суді Запоріжжя

Для наших адвокатів допомога юридичним і фізичним особам в розгляді податкових суперечок в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай допомога адвоката в податковому спорі потрібна в наступних випадках:

 • розпочато планову або позапланову податкова перевірку
 • податковою винесено повідомлення-рішення, яким донараховано податкові зобов’язання, штрафи та пеня
 • за результатами камеральної перевірки до юрособи або підприємця застосовано штрафні санкції
 • податкова знімає витрати, так як вважає їх фіктивними

Процедура оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого податкового рішення в Запоріжжі можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви та подача його окружного адміністративного суду Запорізької області. У ряді випадків матиме сенс процедура адміністративного оскарження, яка допоможе виграти час і підготувати доказову базу.

У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню податкову консультацію про найбільш ефективні способи супроводу податкового спору і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строк ведення податкового спору через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця

Даний строк залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.

Вартість супроводу податкового спору в суді Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви та подання до суду Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача або статут і інші установчі документи юрособи;
 • акт перевірки, направлення на перевірку, повідомлення-рішення;
 • первинні документи;
 • копії всіх документів, які мають відношення до справи.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – «які шанси успіху в моєму податковому спорі?»

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:

 •  умінні застосовувати законодавство;
 •  знанні стратегії і тактики судового спору;
 •  знанні психології судового спору;
 •  умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.