Close

22.01.2017

Ведення банківських суперечок в судах Запоріжжя

sudebnyi prikaz

Ведення банківських суперечок в судах Запоріжжя

 

допомога адвоката Ведення банківських суперечок в судах Запоріжжя

Для наших адвокатів допомога фізичним особам у веденні банківських суперечок про врегулювання кредитної заборгованості і проблем з іпотекою в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай допомога юриста по банківських справах потрібно в наступних випадках:

 • виникла заборгованість перед банком за кредитним договором
 • банк просить звернути стягнення на предмет іпотеки шляхом її продажу або переходу в свою власність
 • виселення з іпотечної нерухомості
 • застосування банком нотаріального напису на договорі застави
 • банк вимагає погашення заборгованості від поручителя за кредитним договором

Ведення кредитного, іпотечного та іншого банківського спору в Запоріжжі можливо одним єдиним способом: рано чи пізно банк або позичальник звертаються до суду з позовною заявою за захистом свого права.

Позичальник зазвичай звертається до Запорізького суду з позовом про визнання договору іпотеки та кредитного договору недійсним або ж визнання поруки припиненим.

Банки звертаються з позовами про стягнення заборгованості за кредитними договорами та договорами поруки, а також зі зверненням стягнення на предмет застави чи іпотеки шляхом продажу на торгах або звернення в свою власність.

У будь-якому випадку, наш адвокат проведе попередню консультацію з вашоъ кредитної справи для визначення найбільш ефективних способів захисту ваших інтересів і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строк вирішення банківського спору через суд в Запоріжжі2-4 місяця

Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнено адвокатом при первинній консультації.

Вартість ведення кредитної, іпотечної суперечки в суді Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви та подання до суду Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача;
 • копія кредитного, іпотечного договору та доповнень;
 • копії всіх документів, які оформлялися до договору і прямували в банк або з банку.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – «які шанси успіху в моєму банківському спорі?»

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:

 •  умінні застосовувати законодавство;
 •  знанні стратегії і тактики судового спору;
 •  знанні психології судового спору;
 •  умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.