Close

23.01.2017

Спори про позбавлення батьківських прав в судах Запоріжжя

Спори про позбавлення батьківських прав в судах Запоріжжя

 

допомога адвоката в веденні Спорів про позбавлення батьківських прав в судах Запоріжжя

Для наших адвокатів допомога у веденні справ щодо позбавлення батьківських прав в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай юридичні послуги щодо позбавлення батьківських прав потрібні в наступних випадках:

 • неможливо отримати згоду другого з батьків на виїзд дитини за кордон
 • білогіческіе батько дитини не дає згоду на усиновлення
 • дитина хоче, щоб батько не отримав спадок після нього, як спадкоємець першої черги

Процедура вирішення спору щодо позбавлення батьківських правв Запоріжжя можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви (а в ряді випадків – попередньо і збору доказів) і подача його в один з районних судів.

При подачі позову в суд необхідно враховувати, що його подача можлива за місцем реєстрації відповідача за винятком випадку, коли одночасно з позбавленням батьківських прав відбувається стягнення аліментів.

У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню консультацію про найбільш ефективні способи ведення спору про позбавлення батьківських прав в суді і узгодить всі подальші кроки. Ведення спору можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строк вирішення спору про позбавлення батьківських прав через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця

Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.

Вартість ведення справи про позбавлення батьківських прав в суді Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви про  позбавлення батьківських прав  та подачі в суд Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача;
 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка), ідентифікаційного податкового коду і дати народження відповідача (якщо це фізособа);
 • копія свідоцтв про укладення шлюбу, народження дитини, розірвання шлюбу;
 • копій рішень суду про стягнення аліментів, розірвання шлюбу;
 • довідка про заборгованість по аліментах, якщо вона є;
 • копії всіх документів, які мають відношення до даної справи.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – «які шанси успіху в моєму спорі про позбавлення батьківських прав?»

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі, в тому числі і в справі про позбавлення прав батька або матері, складається з наступних елементів:

 •  умінні застосовувати законодавство;
 •  знанні стратегії і тактики судового спору;
 •  знанні психології судового спору;
 •  умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.