Close

05.08.2018

Приведення статуту ТОВ у відповідність до закону

zak

Приведення статуту ТОВ у відповідність до закону

Приведення статуту ТОВ у відповідність

Вартість
Строки
Необхідні документи
Часті питання

Товариство з обмеженою відповідальність (ТОВ) найпоширеніша організаційно-правова форма з юридичних осіб як в Запоріжжі, так і в Україні. За статистикою 2017 року, з 12000000 юридичних осіб в Україні, більше половини (539400) це саме ТОВ. Скільки ТОВ доводиться на Запоріжжя і Запорізьку область у звіті державної служби статистики не вказується, але не менше 20 тисяч в м. Запоріжжя та ще 10 тисяч по Запорізькій області.

Відповідно, Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який набрав чинності 17 червня 2018 року,  торкнеться багатьох. Крім зміни порядку реєстрації бізнесу у формі ТОВ та процедур діяльності такого господарського товариства, закон вимагає протягом року (до 17.06.2019) привести статут ТОВ у відповідність до вимог і положень нової редакції закону.
Протягом відведеного законодавцями на приведення статуту у відповідність терміну навіть якщо положення статуту суперечать новим законом – вони все одно мають силу для учасників цього ТОВ. При цьому вони навіть мають перевагу над такими, що суперечать їм нормами закону.

Однак, як тільки відведений рік закінчиться, велику силу матимуть саме положення закону, а не статуту, що може створити безліч проблем як для компанії, так і для її учасників. Деякі фахівець навіть висловлюють думку, що в такому випадку ТОВ не може продовжувати функціонувати.

Також важливим є той факт, що при будь-якій реєстраційній дії, яка стосується вашого ТОВ, ви також повинні привести статут у відповідність з новим законом, інакше реєстратор не проведе таку реєстраційну дію.

Звертаємо вашу увагу, що в разі, коли крім приведення статуту у відповідність, інших реєстраційних дій не здійснюється – платити державі адміністративний збір не потрібно.
Якщо ж одночасно з приведенням статуту до вимог нового закону про ТОВ відбуваються будь-які інші зміни (зміна телефону, адреси, КВЕДів і т.п.), адміністративний збір оплачується на загальних підставах.

Що ж необхідно, щоб перейти на статут відповідно до вимог нового закону?
Від вас нам потрібна тільки копія вашого «старого» статуту, паспорта і коди учасників ТОВ. Все інше ми зробимо самі.
Нами розроблені кілька редакцій статуту, що підходять під різну кількість учасників і особливості ведення вашого бізнесу. При цьому ми орієнтуємося як не безпеці вашої компанії, так і на спрощення різних процедурних питань (де закон дозволяє вибрати і впровадити такі процедури).
При цьому, процедура приведення статуту у відповідність обов’язково включає нашу консультацію про нюанси ведення бізнесу по-новому, варіанти статуту, оподаткування, організаційної структури та т.д.
Консультація з питань перереєстрації статуту безкоштовна і входить у вартість пакету перереєстрації статуту вашої компанії.

Що робити, якщо Ви не встигли привести статут у відповідність до закону про ТОВ ?!

Відразу заспокоїмо Вас – штрафів за таке запізнення не передбачено.
І хоча внести зміни до статуту потрібно було протягом одного року після прийняття нового закону – тобто до 17.06.2019 – зробити це можна і після цієї дати.
Однак, є і негативні моменти.

По-перше, Вам доведеться заплатити 580 грн. адміністративного збору за зміну статуту. Неприємно – але це мала ціна з урахуванням другого негативного моменту.
По-друге, всі положення Вашого статуту, які суперечать новому закону – вже не мають сили. Застосовувати можна тільки положення закону, а вони багато в чому сформульовані найскладнішим і проблемним чином для учасників ТОВ.
По-третє, Ваші контрагенти можуть відмовитися з Вами працювати. Як не дивно, але ми навіть чули про випадки відмови в тендерній пропозиції в наслідок невідповідності статуту закону.

Тому, навіть якщо Ви не встигли до 17 червня – затягувати не варто. Приведіть статут у відповідність як тільки зможете.


Вартість приведення статуту у відповідність:

2400 грн.  – під ключ, включаючи послуги нотаріуса та адміністративний збір


У вартість приведення статуту ТОВ у відповідність входить:

 • консультація з питань перереєстрації статуту і дії нового закону про ТОВ;
 • розробка і узгодження з клієнтом індивідуальної редакції статуту, протоколу загальних зборів (рішення учасника);
 • підготовка довіреності на внесення змін;
 • організація підписання документів у нотаріуса;
 • оплата адміністративного збору, заповнення реєстраційної картки та подача документів державному реєстратору департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради;
 • отримання виписки, якщо додатково проводиться зміна адреси, назви, директора ТОВ;
 • організація та вартість нотаріального підписання документів (нотаріус знаходиться в одній будівлі з нами і ви не будете витрачати час на його відвідування).

Тобто, ви отримуєте абсолютно все, необхідне для роботи вашого ТОВ за новим статутом у відповідність з новим законом

За підсумками нашої роботи Ви отримуєте:

 • Протокол (рішення) загальних зборів;
 • Нову редакцію статуту;
 • Опис з унікальним кодом змін щодо приведення статуту у відповідність з законом.

Строки приведення статуту у відповідність з новим законом

У 99% випадків ми встигаємо зареєструвати зміни статуту за 2 робочих дня  з моменту підписання документів у нотаріуса.
При цьому, можливо прискорити термін реєстрації нової редакції статуту до 2 годин – за умови оплати 5-кратного розміру адміністративного збору.

Якщо крім змін статуту будуть проводитися і інші зміни – необхідно враховувати термін на оформлення та отримання додаткових документів. Наприклад, при зміні або додаванні КВЕД у платника єдиного податку, додатково необхідно в середньому 3 робочих дня для отримання документів в податковій інспекції.


Як поміняти статут під вимоги нового закону. Які документи потрібні?

Для підготовки документів нам потрібні:

 • копія паспортів (1,2 сторінка, прописка) та податкових кодів засновників;
 • копія чинного статуту компанії;
 • якщо крім статуту буде змінюватися щось ще (наприклад адреса, телефон), інформація про такі зміни.

У разі, якщо засновником компанії є юридична особа, додатково необхідні:

 • копія статуту та витягу про реєстрацію такої юридичної особи
 • протокол загальних зборів (рішення учасника) компанії про те, що компанія вирішила привести у відповідність статуту компанії, засновником якої є.

Часті питання щодо приведення статуту ТОВ у відповідність з новим законом:

Коли сплачується і коли не платиться адміністративний збір?

Адміністративний збір оплачується тільки в тому випадку, коли крім приведення статуту у відповідність змінюються будь-які дані ТОВ крім положень статуту (види діяльності, телефон, адреса, директор, дані учасника тощо)
Якщо ж змінюється тільки статут і нічого більше – збір не оплачується.

Який розмір адміністративного збору?

У 2018 року збір складає 530 грн. за одне реєстраційне дію.

Що змінилося в новому законі?

Відповісти на це питання без окремої статті складно. Більш детально ми писали про це тут – https://sovetnik.zp.ua/ru/zakon-pro-obshhestva-s-ogranichennoj-otvetstvennostyu-novye-pravila-analiz-izmenenij.

Чи можна тепер учаснику товариства бути одноосібним учасником більш ніж одного ТОВ?

Так можливо. Заборона, який містив цивільний кодекс України тепер скасований. Фізична особа може бути єдиним учасником будь-якої кількості ТОВ.

Якщо ми хочемо збільшити статутний капітал ТОВ, як це зробити?

Для цього необхідно прийняти відповідне рішення загальних зборів. При цьому необхідно враховувати, що збільшення статутного капіталу є окремим реєстраційним дією, яке неможливо провести одночасно з приведенням статуту у відповідність з новим законом.

Які реєстраційні дії можна і які не можна проводити за одне реєстраційне дію?

Зміна статутного капіталу і співвідношення часток учасників ТОВ, а також зміна складу учасників (вхід, вихід, продаж та дарування частки у статутному капіталі) є окремими реєстраційними діями, які завжди проводяться окремо від внесення змін до статуту.
Решта дії можна поєднувати. Наприклад, можна одночасно змінити статут ТОВ і поміняти його директора.

Чи справді за новим законом потрібно щокварталу робити розрахунок чистих активів ТОВ?

Так це дійсно так. Закон встановив обов’язок директора ТОВ брати згоду вищого органу (загальні збори) на кожну операцію, якщо вона укладається на угоду з сумою понад 50% чистих активів. При цьому така згода не потрібно завіряти нотаріально.

Треба чи не треба писати в статуті склад учасників і розмір їх внесків до статутного капіталу?

Реєстратори тепер не вимагають вказівки в статуті ТОВ переліку учасників товариства і розмір статутного капіталу.
У той же час, якщо не робити цього, статут буде суперечити ст. 82 Господарського кодексу України, що ставить його під ризик недійсності в цілому. Крім того, без такого вказівки учасникам доведеться покладатися тільки на електронний реєстр міністерства юстиції України. Вказувати в статуті учасників або покладатися на надійність електронного реєстру – вирішувати вам.


Наші клієнти, які замовили приведення статуту ТОВ у відповід закону, також цікавляться

– реєстрацією підприємця
– реєстрацією ТОВ
– реєстрацією ТОВ з ПДВ
– збільшенням і зменшення статутного капіталу
– зміною адреси , засновників , назви , директора компанії
– ліквідацією ТОВ