Чим може займатися підприємець на 2 групі єдиного податку в Запоріжжі

Реєструючись за допомогою нашої компанії в якості підприємця , ви повинні знати, які саме переваги дає та чи інша система оподаткування і як отримати від неї максимальний прибуток.

Сьогодні ми поговоримо про 2 групі єдиного податку і тих видах діяльності, які ви можете здійснювати на ній:

1. Чи може підприємець на 2 групі надавати послуги юрособам?

В даному випадку надання послуг можливо лише юридичним особам, які є платниками єдиного податку.

2. Чи може підприємець на 2 групі продавати товари юрособам?

Да може. Обмеження на роботу з контрагентами передбачено тільки в разі надання послуг. А ось продавати товари, свою вироблену готову продукцію можна всім покупцям незалежно від їх податкового статусу та форми господарювання.

3. Що робити, якщо отримана оплата за послуги від юридичної особи, яке знаходиться на загальній системі оподаткування.

Можна повернути передоплату контрагенту і залишитися працювати в групі 2. Для того щоб не включати в дохід таку суму, згідно зі ст. 292.11 ПКУ необхідно, щоб підприємство, від якого надійшли гроші, написало лист-заяву на повернення помилково перерахованих коштів. При цьому бажано, щоб повернення відбулося протягом звітного кварталу.

4. Чи потрібен підприємцю РРО, якщо товар продається в магазині.

Ні, не потрібен, якщо ви не перевищили 1 млн. оборота на рік або не торгуєте технічно складними товарами.

5. Які наслідки надання послуг особі, яка перебуває на загальній системі оподаткування?

В даному випадку, з суми отриманих за послуги грошей слід сплатити ЄП за ставкою 15%. Більш того, з про наступного кварталу підприємець зобов’язаний відмовитися від спрощеної системи і повернутися на загальну систему.

6. Які документи необхідно оформити після продажу товару або надання послуги?

Для обліку доходу для нарахування ЄП досить записи в Книзі обліку доходів.
Однак документи також можуть знадобитися для покупців – суб’єктів господарювання документи: договір, акт виконаних робіт.
Для фізичних осіб споживачів, продавець зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу. Для цього можна виписати товарний чек, накладну (з відміткою про оплату проданих товарів) та ін.

Корпоративне право

20.10.2016

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом