Повторна подача заяви про перехід на єдиний податок

Роз’ясніть, будь ласка, чи буде розцінюватися друга і т. П. Спроба подання до органу ДПС заяви про перехід на єдиний податок у 2012 році як подача протягом календарного року більше одного заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, якщо з якої-небудь причини заяву до 25.01.2012 р не приймуть? Наприклад, якщо працівник органу ДПС відмовляє в прийомі заяви, оскільки обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009: 2005 (п. 10 Заяви) не відповідають тим видам діяльності, які вказані в витягу з Держреєстру?
* * *

Нагадаємо, що в п. 299.9 ПКУ встановлено вичерпні підстави для прийняття органом ДПС рішення про відмову у видачі суб’єкту господарювання свідоцтва платника єдиного податку. це:

1) невідповідність такого суб’єкта господарювання вимогам ст. 291 ПКУ;
2) наявність у суб’єкта господарювання, що створюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
3) подача протягом календарного року більше одного разу заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

Аналогічні підстави (правда, не названі вичерпними) для прийняття рішення про відмову у видачі єдиноподаткових свідоцтва наведені і в п. 4 Порядку видачі свідоцтва платника єдиного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 20.12.2011 р №1675.

Що мав на увазі законодавець, коли виписував таку підставу для відмови у видачі ЕН-свідоцтва, як подача протягом календарного року більше одного разу заяви про перехід на єдиний податок? Звичайно ж, право суб’єкта господарювання протягом календарного року прийняти рішення про перехід в платники ЄП! Такий висновок однозначно випливає із суті абз. 1 п / п. 298.1.4 ПКУ:

«Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу ».

А скільки він раз при цьому спробує подати заяву, реалізуючи своє право на перехід, – питання суто технічне. Може бути, претендент в платники ЄП людина не дуже просунутий і не з першої спроби зможе заповнити мудре заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

До речі, ще за часів дії єдиноподаткових Указу норма про можливість прийняття рішення про перехід на ЄП не більше одного разу за календарний рік містилася в ст. 4 Указу і Порядках видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку для ЮРЄПів і ППЄПів (п. 3 і п. 2 Порядків відповідно). Спори з приводу переходу на ЄП, звичайно, були, але стосувалися в основному розрахунку календарного року для цілей дотримання умов переходу. Правда, в «указное» часи не було такого грізного підстави для відмови у видачі Свідоцтва, як подача більш одного разу заяви про перехід в спрощенці. Мабуть, це лякає суб’єктів господарювання і розв’язує руки податківцям. Однак розумний суб’єкт господарювання повинен розуміти, що кількість поданих заяв не тотожне кількості прийнятих рішень.

У той же час слід пам’ятати, що безуспішні спроби подачі заяви про видачу ЕН-свідоцтва свої мінуси, безумовно, мають: вони цілком можуть відсунути можливість роботи на єдиному податку як мінімум на квартал. Але ні в якому разі це не буде вважатися подачею другого і т.д. заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

Втім, у разі відмови у видачі свідоцтва платника єдиного податку орган ДПС повинен надати протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання письмову мотивовану відмову. Згідно п. 299.8 ПКУ відмова може бути оскаржена в установленому порядку.

Дата актуалізації статті – 2012р.

Консультації

20.10.2012

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом