Купівля товару у ФОП – які потрібні документи

Які документи необхідно вимагати у фізособи-підприємця для того, щоб не утримувати ПДФО в разі придбання у нього товару за готівку?
* * *

Під час нарахування або виплати (в будь-якій формі – готівковій або безготівковій) підприємцю-фізособі доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, згідно з п. 177.8 Податкового кодексу (далі – ПК ) не утримує податок на доходи, якщо такий підприємець надав копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. Сьогодні таким документом є виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (ст. 21 Закону від 15.05.03 р №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»).

Якщо ж фізособа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, в межах обраних ним видів такої діяльності, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими НК для платників податків – фізичних осіб (п. 177.6 ПК). Таким чином, податковому агенту при виплаті доходів підприємцю необхідно знати, якими видами діяльності той займається. Для цього потрібно отримати від підприємця копію вищезазначеної виписки з Держреєстру.

Нормами ст. 177 ПК не передбачено жодного документа, яким би підтверджувалася обрана система оподаткування. Однак з метою уникнення порушень норм пп. 139.1.12 ПК рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам – підприємцям, які мають господарські відносини з іншою фізичною особою – підприємцем, крім копії виписки з Держреєстру отримувати від такої особи копію довідки, в якій вказується обрана система оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності, а від фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку – копію Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Дата актуалізації статті – 2015р.

Консультації

20.10.2015

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом