Чи може підприємець надавати послуги підприємству і працювати там же найманим працівником

Між підприємством і приватним підприємцем укладено договір, відповідно до якого підприємець надає послуги підприємству. Цей же підприємець є найманим працівником даного підприємства. Чи правда, що з 01.01.11 р нормами Податкового кодексу (далі – ПК) таке поєднання підприємця і найманого працівника в одній особі забороняється?

* * *

Ні, такої заборони ПК не містить. Проте певні нюанси в оподаткуванні операцій в подібній ситуації все ж є. Пояснимо детальніше.

Насамперед зазначимо, що ПК не може регламентувати трудові правовідносини і встановлювати заборони або дозволу на прийом за трудовим договором тієї чи іншої категорії найманих працівників. Такі питання можуть регламентуватися тільки нормативними актами у сфері трудового законодавства, перш за все КЗпП. А нормами НК, як сказано в його п. 1.1, регулюються відносини, що виникають у сфері сплати податків і зборів.

Однак таке ж питання останнім часом виникає у багатьох суб’єктів господарювання. І перш за все – через вміст пп. 14.1.226 ПК, в якому наводиться визначення самозайнятої особи. Згідно з цим визначенням самозайнята особа – це платник податків, який є фізичною особою – підприємцем за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької діяльності.

Дане визначення зовсім не означає, що самозайнята особа – підприємець не має права працювати за трудовим договором, у тому числі і на підприємствах, з якими у нього договірні відносини в рамках підприємницької діяльності. Просто якщо підприємець працює за трудовим договором і отримує від цього ж роботодавця доходи як підприємець за один і той же вид діяльності, то ці доходи не будуть вважатися доходами самозайнятої особи. Відповідно такі доходи будуть підлягати оподаткуванню ПДФО та ЄСВ виходячи з норм ст. 177.8 НК і п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону від 08.07.10 р №2464-VI.

Зверніть увагу, що в даному випадку мова йде про одне й те ж виді діяльності, що здійснюється фізичною особою в якості виконавця за цивільно-правовим договором і в якості найманого працівника. Наприклад, коли підприємець надає підприємству послуги в сфері бухобліку і працює на цьому підприємстві на посаді бухгалтера.

Також підприємствам, які співпрацюють з підприємцем, необхідно пам’ятати про наступні нюанси:

• на відміну від колишнього законодавства НК дозволяє застосовувати до доходів працівника, який одночасно є підприємцем, податкову соціальну пільгу – ПСП (пп. 169.4.1 ПК);
• при співпраці з підприємцями-спрощенцями підприємство не зможе мати податкового кредиту по ПДВ від операцій з ними, адже за вимогами пп. 14.1.139 і підрозділ. 8 Перехідних положень НК такі підприємці не можуть бути платниками ПДВ навіть у добровільному порядку;
• з 01.04.11 р – дати набуття чинності розд. Ill НК підприємства – платники податку на прибуток не зможуть включати до витрат вартість товарів, робіт, послуг, отриманих від приватних підприємців – єдинників (пп. 139.1.12 ПК).

Таким чином, працювати за трудовим договором на підприємстві і одночасно надавати послуги цього підприємства приватні підприємці мають право, і трудове законодавство таких відносин не обмежує. А ось з точки зору податкового законодавства співпрацю з підприємцями для підприємства в деяких випадках може бути вкрай невигідним.

Відповіді на інші питання, що цікавлять вас питання ви можете отримати в рамках юридичного обслуговування вашого бізнесу.

Дата актуалізації статті – 2012р.

Консультації

20.04.2013

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом