Відмова від спрощеної системи оподаткування

Чи потрібно подавати заяву на відмову від спрощеної системи оподаткування тим, хто в 2011 році був на єдиному податку, а з 2012 року хоче працювати на загальній системі оподаткування?
* * *

Ті суб’єкти господарювання, які в 2011 році працюють на спрощеній системі оподаткування, а з 01.01.2012 р бажають перейти на загальну систему оподаткування, повинні:

1 ) юрособи-єдиноподатники:

– До 20.01.2012 р подати розрахунок про сплату єдиного податку за IV квартал 2011 року;
– Не пізніш 20.01.2012 р сплатити єдиний податок (п.п. «г» п. 5 розд. II Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 04.11.2011 р №4014-VI (далі – Закон №4014);
– Повернути в податкову Свідоцтво про сплату єдиного податку на 2011 рік (після закінчення його терміну дії) (п. 9 Порядку видачі Свідоцтва про право сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою, затвердженого наказом ДПАУ від 13.10.98 р №476) ;

2) фізособи-єдиноподатники:

– Не пізніш 05.01.2012 р подати до податкової звіт єдиноподатника за 2011 рік;
– Разом зі звітом здати Свідоцтво про сплату єдиного податку на 2011 рік та довідки про трудові відносини з найманими працівниками (при їх наявності) (пп. 6 і 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р № 599).

Як юрособам, так і фізособам не потрібно подавати заяву на відмову від спрощеної системи оподаткування. Не потрібно подавати окрему заяву про перехід з нового року на загальну систему оподаткування. Подача заяви про перехід з нового року на загальну систему оподаткування не передбачена, тому що з нового податкового періоду (з 01.01.2012 р) суб’єкти господарювання, які склали в податкову Свідоцтва про сплату єдиного податку, будуть вважатися які перебувають на загальній системі оподаткування. З тим, що подавати заяву про перехід на загальну систему оподаткування не потрібно, згодні і податківці (див. Консультації податківців, розміщеній в розділі 24.05 ЄБПЗ на офіційному сайті ДПСУ: https://www.sta.gov.ua/ ).

Не треба до 25.01.2012 р подавати і заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування на 2012 рік.

З 01.01.2012 р суб’єкт підприємництва виявиться на загальній системі оподаткування.

Дата актуалізації статті – 2012р.

Інші статті

27.10.2012

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом