Суд зобов’язав податкову повернути нашому клієнту ЄСВ, сплачений «сплячим» ФОП

Раніше ми неодноразово писали про ситуацію, яка виникла у 2018-2019 роках і продовжується досі. Так званим “сплячим ФОП”, а точніше підприємцям, які не вели діяльність у період з 2017 по 2021 роки та перебували на загальній системі оподаткування, податкова нараховувала ЄСВ, виходячи із загальної ставки.

У ряді випадків судова практика позитивна у скасуванні податкових вимог щодо ЄСВ. Але що робити, якщо цей внесок уже було сплачено або стягнуто виконавчою службою до скасування вимог податкової щодо ЄСВ у суді?

Саме така ситуація виникла у нашого клієнта.

Спочатку після отримання податкової вимоги клієнт сплатив його повну суму у розмірі понад 29000 грн., але отримавши ще й рішення про застосування штрафу у розмірі 20% та пені, проконсультувався з нашими адвокатами – і вирішив оскаржити всі податкові вимоги в суді.

У результаті нами було сформовано та подано позовну заяву про скасування безпідставно нарахованого ЄСВ, яку суд задовольнив у повному обсязі.

На нашу думку, з моменту набуття рішенням суду чинності отримані податкові гроші в оплату ЄСВ отримали статус безпідставно отриманих. Відповідно, ми подали заяву про їхнє повернення.

Проте, замість грошей отримали лист податкової, за яким у нашого клієнта нібито був податковий борг, який вів до неможливості сплати ЄСВ.

Оскільки ЄСВ є внеском, а не податком, і оскільки суд уже встановив безпідставність нарахування нашому клієнту цього внеску, ми знову звернулися до суду. На цей раз з позовом про повернення ЄСВ нашому клієнту.

Незважаючи на численні заперечення податкової та казначейства, подані апеляційні скарги, суд першої та апеляційної інстанції повністю підтримали нашу позицію, визнали бездіяльність податкової протиправною та зобов’язали повернути суму ЄСВ нашому клієнту.

Справа в судовому реєстрі  тут.

21.01.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом